Kandydat

Data: 16 maja 2014
Kategoria:

Format telewizji BBC.
Kandydat to program adresowany do ludzi aktywnych, poszukujących zmiany w życiu. Jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi chcących zmienić pracę.
Jeżeli znudziło Cię to, co robisz ten program pomoże Ci spełnić marzenia!!!
Każdy program rozpoczyna się od wyboru jednego kandydata/bohatera programu. Jego marzeniem jest zmiana pracy, zdobycie nowego zawodu. Program prowadzi osoba, która pełni funkcję doradcy i przyjaciela naszego bohatera a także cały czas dodaje mu otuchy na każdym etapie rekrutacji
Struktura programu jest bardzo prosta. Dzieli się on na kilka części. W pierwszej odbywa się wstępna rozmowa próbna, dzięki której można wyłapać błędy popełniane przez kandydata i poprawić sposób mówienia bohatera. Druga część to aktywne poszukiwanie pracy na wymarzonym stanowisku. Informacje te są ogólnodostępne (gazety, internet) i jednakowe dla wszystkich poszukujących pracy. Celem programu nie jest znalezienie pracy dla konkretnej osoby, ale nauczenie kandydata jak jej szukać. Kolejne części polegają na pomocy w napisaniu CV i listu motywacyjnego, zmiany wyglądu, pomocy w zdobyciu doświadczenia.
Podczas ostatniej części kandydat idzie na rozmowę do firmy którą wcześniej wybrał i dowiaduje się czy będzie pracował na wymarzonym stanowisku. Wszystko może się zdarzyć, nic nigdy do końca nie wiadomo.
W każdym programie bierze udział grupa specjalistów, mających przygotować kandydata do końcowej rozmowy. Specjaliści od wizerunku, budowy życiorysu, dają praktyczne rady, z których także widzowie mogą skorzystać.
Format Kandydat zapewnia dobrą rozrywkę. Widzowie utożsamiają się z głównym bohaterem, towarzysza mu na każdym etapie dojścia do sukcesu. Dodatkowo sami uczą się zachowania na rynku pracy.