Szermierze dla Palestyny

Data: 16 maja 2014
Kategoria: ,

Palestyna zwykle kojarzy się Polakom z miejscem, w którym od zawsze toczy się wojna. Obrazy, jakie zwykle docierają do nas z tego najbardziej zapalnego punktu na mapie Bliskiego Wschodu, to krótkie przekazy medialne pokazujące skutki ataków terrorystycznych przeprowadzanych przez islamskich fundamentalistów oraz doniesienia o krwawych odwetach izraelskiej armii. Od lat przywykliśmy odbierać te wiadomości bez większych emocji, z przekonaniem, że tak właśnie wygląda życie w Palestynie.
Tym razem jednak reporterzy Mateusz Mularski i Urszula Laskowska pokazują trochę inny obraz Palestyny niż ten, który znamy
na co dzień z ekranów telewizorów.
Reportaż opowiada o Palestyńczykach, którzy wbrew przeciwnościom losu starają się realizować swoje życiowe pasje sportowe.
W zmaganiach tych od trzech lat pomagają im najlepsi polscy sportowcy. Jest to również opowieść o polskim projekcie pomocy zagranicznej, w którym czołówka polskich szermierzy pomaga młodym palestyńskim sportowcom zbudować od podstaw szermierczą kadrę narodową Palestyny.