WTC – reportaż o wydarzeniach 11 września 2001

Data: 16 maja 2014
Kategoria:

Film pokazuje jak się potoczyły losy Polaków, którzy cudem przeżyli zamach na WTC. Film został zrealizowany w cztery lata od momentu zniszczenia obu wież Word trade Center. Wtedy mówili, że ich życie nigdy nie będzie takie same, bo uratował ich Bóg albo zbieg okoliczności, a ich koledzy mięli mniej szczęścia. Obiecywali sobie, że teraz zmienią życie na lepsze. Dzięki filmowi dowiemy się czy rzeczywiście tak się stało. Czy zamach na zawsze skierował ich losy na nowe tory, czy może proza życia zabiła obietnice, które składali sobie i Stwórcy.
Wśród naszych bohaterów będą: Stefania Hapunik. Pracowała jako sprzątaczka w budynku Merrill Lynch, naprzeciwko World Trade Center. Uciekła do parku. Widziała ludzi wyskakujących z okien.
Dorota Warchoł. Pracowała w World Trade Center dla World Street Planning. Spóźniła się do pracy, bo zatrzymała ją trzyletnia córka – chciała się ze nią pobawić. Dzięki temu przeżyła, straciła jednak wielu bliskich kolegów. Czy teraz myśli o tym bawiąc się z córką?
Jan Demczur. Polak ukraińskiego pochodzenia, w WTC zmywał okna. 11 września wycieraczką do szyb przedarł się z zatrzaśniętej windy na korytarz i uratował siebie oraz pięciu innych ludzi. Został bohaterem narodowym w USA, pisały o nim gazety na całym świecie, jego wycieraczka trafiła do muzeum.